Telefon
WhatsApp
İnstagram
Facebook

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

Kamyon Çıkma Lastik Fiyatları

Kamyon Çıkma Lastik Fiyatları
 • 20 Mayıs 2022, 18:33

Kamyon Çıkma Lastik Fiyatları

Kamyon çıkma lastik fiyatları tercih edilecek lastik modeline ve kalitesine göre değişir. Kamyonlar ağır vasıta araç gruplarına dahildir ve lastik ölçüleri normal araçlara göre farklıdır. Daha büyük ve kalın olan lastikler, normal yol güzergâhlarının dışında daha çok engebeli ve bozuk yollarda hizmet verir. Bu nedenle kamyon lastiklerinin aşınmaya karşı daha dayanıklı olması önemlidir. Kamyon çıkma lastik fiyatları hakkında daha güncel fiyat bilgisine sahip olabilmek için öncelikle kamyona hangi model lastiklerin uygun olduğunun bilinmesi gerekir. Uygun lastikler bulunduktan sonra kamyon çıkma lastik fiyatları hakkında daha güncel bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Lastik, kamyonlarda en temel ihtiyaçlar arasında yer alır. Kamyonlarda lastik tercih ederken mutlaka dikkatli olmak ve doğru modelleri tercih etmek gerekir. Kamyonlarda doğru çıkma lastik tercihi ile;

 

 • İş güvenliği açısından gerekli prosedürler yerine getirilmiş olur.

 

 • Kamyon üzerinde çalışan işçinin daha güvenli ortamlarda çalışması sağlanır.

 

 • Lastiklerden daha uzun ömürlü şekilde verim alınır.

 

 • Kamyon kullanımı sırasında oluşacak ekstra birçok masrafın önüne geçilir.

 

İş makinaları arasında yer alan kamyonlar kendi ağırlıklarının yanı sıra ekstra ağırlık taşıma konusunda da oldukça profesyonel olan araçlardır. Çalışma sırasında araçlarda bulunan bütün yükü taşıma sorumluluğu ise lastiklere aittir. Kamyon için en doğru lastik modeli tercih edildiğinde hiçbir problem yaşamadan kamyonun hizmete devam etmesi ve çalışmayı tamamlaması mümkün olur. Tabii, kamyonlarda ekstra performans artırıcı çıkma lastikler hem araç sahibini hem de satıcı firmayı memnun eder. Kamyon ve diğer ağır vasıta araçlarınız için gerekli olan kamyok çıkma lastikleri firmamızda bulabilirsiniz. TBR Lastik ile iletişime geçerek hizmet kalitemiz ve satışını yaptığımız diğer lastikler hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Kamyon çıkma lastik fiyatları hakkında bilgi almak için bizi her zaman arayabilirsiniz.

 

Çıkma Kamyon Lastiği Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Kamyon Çıkma Lastik

 

Çıkma kamyon lastiği tercih ederken, lastiğin daha önceki kullanım şartları hakkında mutlaka bilgi almanız gerekir. İkinci el olarak değerlendirilen çıkma lastikler birçok durumda herhangi bir güvence olmadan satışa sunulur. Eğer güven veren firmalar tercih etmezseniz satın aldığınız çıkma lastiklerden memnun kalmayabilirsiniz. Sıfır ürün olmadığı için firmalar ile iletişime geçtiğiniz taktirde birçok durumda hakkınızı savunamaz ve yaptığınız alışveriş sonrasında mağduriyet yaşarsınız. Kamyonlarınız için doğru çıkma lastik tercih ederken dikkat etmeniz gereken durumlar şöyle özetlenebilir;

 

Lastiğin doğru ebatlara sahip olduğundan emin olun

Kamyon lastiği tercihinde en önemli durum tartışmasız lastik ölçüleridir. Kamyonun karakteristik özelliklerini bilerek çalışma sahasına en uygun lastiğe karar vermek için mutlaka kamyona gerekli olacak lastik ölçüsü hakkında bilgi sahibi olarak tercihinizi yapın.

 

Lastik tercih ederken iklim koşullarını göz önüne alın

Kamyonlara yedek parça temin ederken kamyonların hangi koşullarda ve hangi iklimlerde çalıştığını düşünerek tercih yapmak önemlidir. Özellikle dış mekânda çalışacak olan kamyonlarda aracın hangi hava koşullarına maruz kalacağı bilinirse, tercih edilecek lastikten verim alma olasılığı ok adar yüksek olur. Bu durumda yaz sıcakları ya da kış koşullarına en uygun mukavemete sahip lastikleri tercih etmeniz söz konusu olur. 

 

 • Lastik tercihinde mekânın özelliklerini dikkate alın

Doğru lastik tercihi her zaman yakıttan tasarruf demektir. Mekân özellikleri dikkate alındığında aracın ıslak mı yoksa kuru zeminde mi çalışacağı netleşir ve bu doğrultuda en uygun dış lastik seçimi yapılabilir. Buna bağlı olarak yine düz zeminler ile engebeli zeminlerde kullanılacak lastik özellikleri de birbirinden farklıdır. Bütün bu kriterleri değerlendirerek hem zamandan hem de yakıttan tasarruf sağlayabilir ve çalışmalarınızdan verimli sonuçlar alabilirsiniz. 

 

 • Lastiklerin Jant ile uyumuna mutlaka dikkat edin

Günümüzde birçok araç kazası, araçların lastiklerinin yerinden çıkması ile yaşanır. Bunun temel nedeni ise lastiğin jant ile uyumsuz olması ve çalışma sırasında zamanla jant bağlantılarının lastikten gevşemesidir. Birbiri ile en uyumlu lastiği tercih ettiğinizde bütün bu problemlerden kurtulmuş olursunuz. 

   

 • Uzun ömürlü kullanabileceğiniz lastik modellerinden tercih yapın

Her sektörde olduğu gibi çıkma lastik sektöründe de daima fiyatlar büyük bir öneme sahiptir. Alıcılar bütçelerini düşünerek kendileri için en uygun olan ürünü tercih emek ister. Ancak çok ucuza kaçmak bazı durumlarda size ekstra maliyet olarak geri dönebilir. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için lastik tercihlerinde fiyattan ziyade lastiğin kalitesine önem vermeniz gerekir. Aksi taktirde ucuz diye aldığınız lastikleri kısa süre sonra tekrar yenilemek durumunda kalabilirsiniz.

 

İkinci El Kamyon Lastik Fiyatları

Kamyon çıkma lastik fiyatları konusunda araştırmalarınızı sürdürürken firmaların satışa sunduğu lastiklerin kalitesine ve özelliklerine dikkat etmeniz gerekir. Kamyonlar için tercih edilmesi gereken standart lastik ölçüleri ortalama olarak şöyledir;

 

 • Lastik genişliği: 26,5

 

 • Lastik Çapı: 1748 mm

 

 • Lastik Genişliği: 679 mm

 

 • Lastik Sırtı: 37 mm

 

 • Lastik Ağırlığı 473 kilo

 

Verilen ölçüler ortalama olarak verildiğinden, bazı modellerde değişiklik gösterebilir. Piyasada bulunan birçok farklı kamyon lastiği markası, farklı kalite sınıflarına ait lastiklerini müşterilerine sunar. Her daim en iyi sonucu almak ve yüksek performans elde etmek için lastiğin malzeme özelliklerini gözden geçirebilir ve dayanıklılık oranı hakkında detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Bu doğrultuda ürünler hakkında daha güncel fiyat bilgisine sahip olmanız da mümkün olur. Kalitesine, büyüklüğüne, özelliklerine ve daha birçok farklı kritere göre farklı fiyatlar ile satışa sunulan çıkma kamyon lastiği modellerine firmamız aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

 

Piyasa genelinde bulunan en iyi kaliteye sahip kamyon çıkma lastikleri en uygun fiyat seçenekleri ile satın almak için firmamıza ulaşabilirsiniz. Kamyon çıkma lastik fiyatları ve lastiklere ait temel özellikler gibi konularda bilgi almak için iletişim numaralarımız üzerinden firmamızı aramanız yeterlidir.               

Ayrıca firmamıza Instagram sayfamızdan da ulaşabilirsiniz.Blog

Bize Soru Sorun
Bizimle iletişime geçmek ve soru sormak için iletişim butonuna tıklayınız.

İLETİŞİM