Telefon
WhatsApp
İnstagram
Facebook

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

İş Makinası Orbit Kaplama

Hizmet Açıklaması

Orbit Kaplama

Madenler ve şantiye alanlarında iş makineleri yoğun kullanıma ve zorlu şartlara bağlı olarak zarar görebilir. Özellikle iş makinelerinin lastiklerinin bakımı düzenli yapılmadığında ve zorlu şartlar söz konusu olduğunda zarar görebilir. İş makinelerinde kullanılan en yeni kaplama yöntemlerinden biri orbit kaplama oluyor. Peki, iş makinası kaplama lastik sektöründe orbit kaplama işlemi nasıl yapılıyor?

 

Orbit kaplama işlemlerinde bilgisayar destekli olarak kaplama işlemi yapıyor. Bu uygulamada lastik karkası zarar görmüyor ve 63’’ jant çapına kadar uygulama yapılabiliyor. Kaplama uygulaması sırasında dayanıklı kauçuklar kullanılıyor ve bu maddeler hem ısınmalara hem de kesilme gibi durumlara karşı yüksek dayanım sağlıyor. 

 

İş makinesinin çalışma şartları ve sırt desenine göre ve diş derinliğine göre lastik yenileme işlemi yapılıyor.

 

Orbit Kaplama Nasıl Yapılır?

 

İş makinelerinde lastiklerin zarar görmemesi adına lastik kaplama uygulamaları yapılır. En popüler uygulamalar arasında ise orbit kaplama uygulaması bulunuyor.  Bu uygulamada 24’’ ile 63’’ jant çapına kadar işlem yapmak mümkün oluyor.

 

Öncelikle lastiklerinizdeki duruma ve çalışma şartlarına bakılıyor. Daha sonra diş derinliği de belirleniyor ve buna göre diş açılıyor. Böylelikle lastikleriniz yenileniyor. Bu süreçte dayanıklı kauçuklar otoklavda pişiriliyor ve daha sonra lastiklerinize geliyor. Özellikle bu uygulama sıfır lastik performansı ile aynı şekilde kullanım vaat ediyor.

 

Orbit kaplama işlemleri iş makinesi kaplama lastik gruplarında oluyor. TBR Lastik olarak Türkiye’de ilk kez limit dışı yaralarda dahi garantili onarımlar yapıyoruz. Bunun için; orbit kaplama uygulamaları konusunda her zaman ekibimize başvurabilirsiniz. 

 

Orbit Kaplama Özellikleri

 

 • Bu uygulamalarda tamamen iş makinesinin türüne ve çalışma koşullarına göre malzeme kullanılır.

 

 • Desen özelliği bulunan çalışmalarda çekiş üstünlüğü elde edilebilir.

 

 • Aynı zamanda sert kayalık zeminlerde yüksek performansla çalışacak lastikler elde edilebilir.

 

 • Kayalık ya da stabilize gibi aşındırma özelliği olan alanlarda çalışacak iş makineleri için de uygundur.

 

 • Yönlü lastik deseni olan modellerde çevresel açılmış kanallar da yer alıyor. Bu kanallar ile birlikte lastik kendini temizleyebiliyor ve çekiş gücü de artıyor.

 

 • Orbit lastik kaplama uygulamasında dayanım ömrü fazla oluyor.

 

 • Yaptığımız uygulamadan sonra lastik sıfır ayarında oluyor ve performans açısından hiçbir fark olmamaktadır.

 

 • Orbit kaplamalar sıfır iş makinesi lastiklerine göre çok daha uygun maliyetli oluyor.

 

Orbit Kaplama Avantajları

 

 • Yaptığımız orbit kaplama ile hasar gören ya da kullanıma bağlı olarak yıpranan iş makinesi lastikleri tekrar kullanılabiliyor. Bu uygulamalar çevre dostu bir işletme için çok doğru seçim oluyor.

 

 • Orbit kaplama uygulamalarının maliyeti sıfır lastiklere göre yarı yarıya düşüyor. %50 daha düşük maliyetle yeni lastik almanıza gerek kalmıyor.

 

 • Hasar gören lastiklerde çok büyük ve çok küçük alanlarda bile çalışmak mümkün oluyor. 

 

 • Uzman ekibimiz kısa süre içinde şantiyenizde onarım ve kaplama işlemleri yapıyor.

 

 • Tabii, orbit kaplama sonrası her türlü zorlu şartlarda uzun süre iş makinesini lastik problemi olmadan kullanabiliyorsunuz.

 

Orbit Kaplama Fiyatları

 

İş makineleri için lastikler çok büyük maliyet oluşturuyor. Bu nedenle de iş makinası kaplama lastik uygulamaları çok ilgi görüyor. Orbit kaplama ile sıfır lastik performansı elde edebiliyorsunuz ve yarı yarıya maddi açıdan kazanç elde etmeniz mümkün oluyor. Aynı zamanda Orbit kaplama fiyatları konusunda bilgi almak için hemen bize ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye’nin her yerinde direkt mekanınızda orbit kaplama uygulaması yapıyoruz. Fiyat iş makinesi türü, jant genişliği, lastik durumu gibi birçok noktaya göre değişiyor. Ayrıca orbit türüne göre de değişiklik gösteriyor. Orbit kaplama fiyatları konusunda teklif almak için her zaman bize ulaşabilirsiniz.

 

Aynı zamanda firmamızın Instagram sayfasından da bizimle iletişime geçebilir ve orbit kaplama ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Başlangıç Tarihi
 • 24 Mart 2022, 17:24
Kaplama Adı
İş Makinası Orbit Kaplama
Kaplama Kategori
İş makinesi grubu kaplama