Telefon
WhatsApp
İnstagram
Facebook

Contrary to popular belief, Lorem Ipsum is not simply random text. It has roots in a piece of classical Latin literature from 45 BC, making it over 2000 years old.

İLETİŞİM

İş Makinesı Sıcak Kaplama

Hizmet Açıklaması

Ülkemizde iş makineleri için lastiklerin gideri çok fazladır. Avrupa’da ve Amerika’da iş makinelerinde kaplama lastik çok yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Ülkemizde ise bu oran çok daha düşük seviyededir. Bu nedenle de lastik kaplama uygulamalarına bağlı ekonomik kazanç değeri henüz anlaşılmamıştır. Firmamız lastik kaplama alanında Türkiye’de öncüdür ve iş makinası sıcak kaplama uygulamaları yapmaktadır.

 

Sıcak kaplama uygulamaları, özellikle iş makinelerinde çok popüler uygulamalar arasında bulunuyor. Bu uygulamalarda da her jant genişliği için kaplama işlemi yapılıyor. Sıcak kaplama işlemi hem yüksek dayanımı hem de uygun bedelleri ile çok tercih ediliyor.

 

İş makinesi sıcak lastik kaplama uygulaması için her zaman firmamızı arayarak bizden destek alabilirsiniz.

 

Sıcak Kaplama Nasıl Yapılır?

İş makinası sıcak kaplama işlemi için öncelikle lastikleri söküyor ve tesislerimizde uygulama yapmak üzere hazır hale getiriyoruz. Öncelikle lastiklerinizin kaplama için uygun olup olmadığını inceliyoruz. Bu aşamada cihazlar ile inceleme yapıyor ve uzmanlarımız da lastiklerinizi kaplama açısından değerlendiriyor.

 

Lastiklerinizin kaplanmasındaki ilk aşama tıraşlama sürecidir. Bu işlemle, lastiğinizde yer alan yaralar ve taşların oluşturduğu batıkları temizliyoruz. Ayrıca uygulama sonrası ortaya çıkan tüm boşluklar için karkas temizliği yapıyoruz.  Bu uygulamanın ardından boşlukların tamamı profesyonel ekibimiz tarafından dolduruluyor. Böylelikle lastikleriniz sıcak kaplama için hazır hale geliyor.

 

Sonrasında sıcaklık ve basınç değerleri hazırlanıyor ve özel olarak ürettiğimiz yüksek dayanım sağlayan kauçuklar lastik karkasına yerleştiriliyor. Bu süreçte iş makinenizin türü ve çalışma ortamına göre istediğiniz desende uygulama yapıyoruz. Uygulamada çelik kalıplarda pişirme sürecide oluyor. Bu aşamada ise kauçuk ve karkas tam olarak birleşme gerçekleştiriyor.

 

İş makinası sıcak kaplama uygulamasında pişirme aşaması ile kauçuk ve karkas arasında bulunan hava kabarcıkları ortadan kaldırılıyor. Bu uygulamadan sonra hemen gerekli kontroller ekibimiz tarafından yapılıyor. Son aşamada da lastikler testlerimize giriyor.

 

Pişirme süreci tamamlanınca lastiklerin sırt kısmı yerleştiriliyor ve sonraki pişirme işlemine geçiliyor. Ardından boyama işlemi yapılıyor ve lastiklerin kuruması bekleniyor. En son tüm testleri yapıyor ve lastiklerinizi size teslim ediyoruz. Sıcak kaplama yöntemi çok eski bir kaplama yöntemidir ve çok uzun ömürlü bir kaplamadır.

 

Sıcak Kaplama Avantajları

İş Makinası Sıcak Kaplama

 

En önemli sıcak kaplama avantajları şunlardır:

 

  • Sıcak kaplama uygulaması sonrasında iş makinesi lastikleri sıfır gibi olur. Bu sayede uzun süre boyunca lastiklerinizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

  • İş makinesi lastikleri sıcak kaplamadan sonra zorlu şantiye ve maden şartlarında yüksek dayanımla uzun yıllar boyunca çalışabilir.

 

  • Kaplama uygulaması ile birlikte ömrü tamamlanan lastiklerin doğaya atılması gerekmez. Bu sayede hem doğa hem de çevre dostu bir proje ile lastik yeniden kullanılabilir hale getirilebilir.

 

  • Sıcak kaplama uygulaması çok düşük maliyetlidir. İş makinesi lastikleri çok pahalı olduğu için sıcak kaplama sonrası lastik maliyetlerinizi de düşürebiliyorsunuz. Böylelikle hem bütçenizi hem de enerjinizi başka bir alana aktarabiliyorsunuz.

 

  • İş makinası sıcak kaplama uygulamasında kauçuk ile karkas arasında hiçbir boşluk kalmıyor ve burada hava kabarcıkları da olmuyor.

 

  • İstediğiniz jant genişliği ve desende lastik kaplama uygulaması yapılıyor. İş makinesi türü ve çalışma koşullarına göre desen talebinde bulunabilir ve böylece kazanmaya başlayabilirsiniz.

 

Firmamızdan sıcak kaplama ile ilgili detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için hemen bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. 

 

Sıcak Kaplama Fiyatları

İş makineleri zorlu şartlar altında çalıştığı için lastikleri de özel olarak üretilir. Bu lastikler pahalı ve zor bulunan ürünlerdir. Bu nedenle de iş makineleri için lastik açısından yüksek bir bakım ve onarım bütçesi oluşturmak gerekir. Lastikler zarar gördüğünde ya da ömrü tükendiğinde sıfır lastik almak yerine lastik kaplama ile maliyetleri düşürmek mümkün olur.

 

Sıcak kaplama fiyatları konusunda firmamızdan bilgi almak istiyorsanız; lastik desen türü, jant genişliği, iş makinesi türü, lastik sayısı gibi tüm ayrıntılara göre sizlere fiyat teklifi veriyoruz. Her zaman uygun maliyetler ile birlikte lastiklerinizi kaplayalım ve böylece iş makineleri için yeni lastik maliyetinden de kurtulun.

Firmamızla iletişime Instagram sayfamız üzerinden de geçebilirsiniz.

Başlangıç Tarihi
  • 24 Mart 2022, 17:25
Kaplama Adı
İş Makinesı Sıcak Kaplama
Kaplama Kategori
İş makinesi grubu kaplama